Mēmie

Starp abām skatuvēm un bufetēm vecā kantora pagalmā 21. gadsimta pirmizrādi piedzīvos četras gandrīz simtgadīgas latviešu filmas no Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva audiovizuālo, foto un skaņas dokumentu digitālās krātuves.

Uztuptēva pēdējie piedzīvojumi Rīgā
uztuptevs1
Spēlfilma, 1924. gads
Laucinieka Uztuptēva piedzīvojumi Rīgā. Jaunatnes Sarkanā Krusta un Vērmanes dārza loto kluba reklāmfilma. Lomās: Roberts Vizbulis (Uztuptēvs), Ella Jēkabsone (viņa sieva).

Kaķīša dzirnavas
kakisa_dzirnavas
Spēlfilma, 1932. gads.
Filma pēc Kārļa Skalbes pasakas “Kaķīša dzirnavas” motīviem. Lomās: Arveds Mihelsons (Kaķītis).

Varžu valstība
varzu valstiba
Animācijas filma, 1922. gads
Leļļu animācijas žanra aizsācēja un režisora Vladislava Starēviča (1882-1965) animācijas filma, kas veidota pēc fabulas “Vardes prasa karali”. Lai arī daudzos avotos norādīts, ka fabulas autors ir Žaks fon Lafontēns, fabula ar šādu nosaukumu ir Ivanam Krilovam. Filmai piešķirts viens no tā laika augstākajiem kinematogrāfijas apbalvojumiem – Rozenfelda zelta medaļa.

Veselā miesā veselīgs gars!
vesela1
Populārzinātniskā filma, 1920.-1929. gads
Filma stāsta, kā fiziskās nodarbības svaigā gaisā norūda skolēnu veselību un paceļ gara možumu. Izmantoti aktierkino paņēmieni, lai uzskatāmi parādītu, kā slidošana, hokejs, slēpošana, vizināšanās ar ragavām un citas aktivitātes svaigā gaisā stiprina veselību un palīdz mācībās.

_4N1Icwx_400x400